zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová verze hybrida už v lednu

23.10.2010
Ekologická auta
Nová verze hybrida už v lednu

Toyota se chystá v lednu na detroitském autosalonu představit novou verzi hybridního automobilu Prius, unikátního modelu brázdícího silnice už od roku 1997. Půjde už o čtvrtou generaci.

"Je to zcela nový model s větším komfortem, stylem a všestranností, ale stále si zachovává odkaz původního modelu Prius," uvedl viceprezident americké divize Toyota Motor Sales USA Don Esmond. Neposkytl však podrobnější informace o tom, jak se bude nový model lišit od současné verze.

Hybridní automobily kombinují různé druhy pohonu, nejčastěji benzinový a elektrický, což umožňuje úsporu pohonných hmot. Předchozí verze řady Prius nabízela dva motory s elektronicky lektricky poháněnou jízduřízeným děličem výkonu, EV režim pro čistě elektronicky poháněnou jízdu a velmi nízkou spotřebu paliva.


Toyota je zatím v oblasti hybridních automobilů světovou jedničkou s více než dvěma miliony prodaných kusů. Prius vstoupil v roce 1997 (v České republice v roce 2004) jako první hybridní automobil na trh a je dosud nejprodávanějším vozem svého druhu. Toyota chce podle dřívějších informací do června 2012 zahájit prodej verze modelu Prius, jejíž baterie bude možné dobíjet z běžné elektrické zásuvky.

Toyota je nyní největší automobilkou na světě. Firma si svou vedoucí pozici na automobilovém trhu vybudovala nabídkou bezpečných automobilů za rozumnou cenu, na její pověst výrobce kvalitních vozů však měla negativní dopad rozsáhlá svolávání automobilů k opravě problémů s nechtěným zrychlováním.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí