zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rozšiřování zásobníků plynu

20.10.2010
Energie
Rozšiřování zásobníků plynu

Plynárenská skupina RWE během příštích pěti let investuje v České republice zhruba 30 mld. Kč do rozvoje plynové infrastruktury. Na konferenci v Ostravě to řekl předseda představenstva společnosti RWE Martin Herrmann.

Na rozšíření zásobníků v Třanovicích a Tvrdonicích získala RWE Gas Storage letos od Evropské unie 35 mil. eur. Práce již zahájila. Do roku 2012 chce vybudovat celkem 290 mil. m3 nové skladovací kapacity. Celková hodnota této investice je přes 2,2 mld. Kč. Podle RWE Gas Storage by se kapacita zásobníků plynu v ČR do roku 2013 měla zvýšit na 4,3 mld. m3 a pokrývat tak asi polovinu roční spotřeby země. Celková kapacita plynových zásobníků RWE Gas Storage v tuzemsku v současnosti činí zhruba 2,4 mld. m3.

Investovat chce RWE také do výstavby plynovodu Gazela, jehož trasa spojí dvě hraniční předávací stanice - krušnohorskou Horu Svaté Kateřiny s německým Waidhausem. Českou republiku tím napojí na ruský zemní plyn, který má v budoucnu do Evropy proudit zejména takzvanou severní cestou, tedy mimo území Ukrajiny. Další prostředky plánuje skupina vložit do budování plynových propojení s Polskem a Rakouskem. RWE také připravuje stavbu paroplynové elektrárny poblíž Mochova u Prahy o výkonu 1000 megawattů. Město se však obává vlivu elektrárny na životní prostředí v Mochově a jeho okolí.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí