zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlášení výsledků Česko-slovenského kola mezinárodní výtvarné soutěže DAF 2010

04.11.2010
Příroda
Vyhlášení výsledků Česko-slovenského kola  mezinárodní výtvarné soutěže DAF 2010

V Praze dnes proběhne slavnostní vyhlášení výsledků Česko-slovenského kola mezinárodní výtvarné soutěže Designem proti kožešinám (Design Against Fur, DAF). Akce se uskuteční v Kavárně Velryba (Opatovická 24, Praha 1) od 18.00 hodin. Večerem bude provázet herec Braňo Holiček. K poslechu zahraje jazzové Trio Martina Švantnera.

"Kromě vítězů se slavnostního večera zúčastní také zástupci odborné poroty, která nejlepší práce vybírala," vysvětluje Lucie Moravcová, koordinátorka soutěže DAF v ČR a SR, a pokračuje: "Tématem soutěže pro rok 2010 bylo využívání králíků v kožešinovém průmyslu. Celkem jsme letos obdrželi 112 plakátů od českých a slovenských studentů." Hlavní cenu do soutěže věnovala společnost ADOBE. Vítěz navíc obdrží stáž v reklamní agentuře Scholz&Friends Praha. "Ve Velrybě též představíme zbrusu novou výstavu DAF10 složenou nejen z vítězných prací studentů z celého světa," dodává Moravcová.

DAF je mezinárodní studentská soutěž v navrhování plakátů a v tvorbě flashových animací. Studenti mají za úkol vymyslet originální plakát či animaci vyslovující se proti kožešinové módě, které by mohla některá ze světových organizací na ochranu zvířat využít ve své protikožešinové kampani. V roce 2010 byla soutěž v tvorbě plakátů rozdělena do 4 světových regionů (Velká Británie a Irsko, Evropa a mezinárodní, Rusko a Čína). Vítězné plakáty z těchto regionů pak byly zařazeny do hlavního finále, v němž se nyní rozhoduje o celosvětovém vítězi. Občanské sdružení Svoboda zvířat soutěž v České republice koordinuje již od jejího vzniku, tedy od roku 2003. České kolo poprvé vyhlásila v roce 2006. Od roku 2009 organizuje soutěž také na Slovensku.

Výsledky Česko-slovenského kola DAF 2010
1. místo: Milan Karas (Soukromá střední uměleckoprůmyslová škola Zámeček)
2. místo: Martin Brož (Vyšší odborná škola Václava Hollara)
3. místo: Barbora Hojerová (Vyšší odborná škola Václava Hollara)
Speciální ocenění za zpracování: Ondřej Dolejší (Vyšší odborná škola Václava Hollara)

Složení poroty
Tomáš Kopečný (Scholz&Friends Praha) - předseda,
Martin Duda (VFX.CZ),
Tomáš Popp (Svoboda zvířat),
Antonio Riestra (kameraman - filmy Lidice, Normal).

Kontaktní osoba: Lucie Moravcová, 736 766 188, lucie.moravcova@svobodazvirat.cz
Více informací najdete na www.dafcr.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí