zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Calla vyhlašuje fotosoutěž "Torza jsou krásná!"

13.11.2010
Příroda
Calla vyhlašuje fotosoutěž  Torza jsou krásná!

Torza jsou krásná! Tak se jmenuje soutěž pro fotoamatéry, kterou vyhlásilo sdružení Calla. Cílem soutěže je popularizovat a propagovat význam starých stromů a mrtvého dřeva v ochraně biodiverzity a ohrožených druhů a zároveň ukázat jejich krásu.

Přihlášené fotografie by měly estetickým způsobem zobrazovat staré stromy nebo jejich části, stromové dutiny, mrtvé dřevo, stromová torza, pařezy, způsoby jejich ochrany, případně organismy vázané na staré a mrtvé dřevo v jejich přirozeném prostředí. Soutěž není nijak věkově omezena, nesmějí se jí však účastnit profesionální fotografové. Do soutěže přijímáme digitální fotografie prostřednictvím webového formuláře, který najdete i s podrobnými informacemi na adrese www.calla.cz Klasické fotografie mohou účastníci posílat poštou na adresu Cally.

Uzávěrka přijímání fotografií do soutěže byla stanovena na 31. prosince 2010 (rozhoduje čas vložení snímku prostřednictvím webového rozhraní, respektive datum poštovního razítka). Vítězné snímky budou k vidění na webu a také na následné výstavě.

"Chceme ukázat, že i staré stromy a mrtvé dřevo mají v přírodě nezastupitelné místo. Nejen jako útočiště řady ohrožených druhů, ale i jako esteticky hodnotné součásti krajiny. I stromová torza prostě mohou být krásná," říká o fotosoutěži Jiří Řehounek z Cally.

Kontakt: RNDr. Jiří Řehounek (Calla) - tel. 605 066 898, e-mail RehounekJ@seznam.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí