zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Skanska se zaměří na zelené administrativní projekty ve Střední Evropě

12.11.2010
Ekologické stavění, bydlení
Skanska se zaměří na zelené administrativní projekty ve Střední Evropě

Společnost Skanska se rozhodla soustředit v České republice ještě výrazněji na development ekologicky šetrných administrativních budov v Praze a Ostravě. S cílem ještě lépe uspokojit rostoucí poptávku po zelených kancelářských prostorách s certifikací LEED Skanska odprodala pozemek, který je součástí logistického parku R6 Logistics Park v Jenči na západním okraji Prahy, nedaleko letiště Ruzyně a rychlostní komunikace R6.

R6 Logistics Park se rozprostírá na ploše 400 000 metrů čtverečních určených pro logistickou výstavbu. Společnost Skanska se rozhodla odprodat pozemek o výměře 75 000 metrů čtverečních. Pozemek koupila rakouská logistická společnost GW Immobilien GmbH, člen skupiny Gebrüder Weiss.

"Máme jedinečnou příležitost nabídnout klientům ekologicky šetrné, moderní a flexibilní kanceláře. Disponujeme velice silným produktem, který je stále atraktivnější pro nájemníky i investory. Tudíž veškeré své snahy soustřeďujeme do tohoto produktu a i proto jsme část aktiv v R6 Logistics Park odprodali společnosti Gebrüder Weiss," říká Britta Cesar, výkonná ředitelka divize Skanska Property Czech Republic.

Vedoucí pobočky Gebrüder Weiss v České republice Karel Šindelář dodává: "Společnost Gebrüder Weiss se v České republice zaměřuje na budoucí obchodní příležitosti. Mezi naše klíčové hodnoty patří nezávislost, špičková kvalita služeb, odpovědnost a udržitelnost. Tento nákup je dalším krokem naší expanze v České republice. Vzhledem k blízkosti železnice, dálnice a letiště nabízí toto místo skvělé podmínky pro uspokojení požadavků našich klientů. Ve své finální podobě bude mít celková plocha 35 000 metrů čtverečních. V první fázi plánujeme vybudovat do roku 2011 hi-tech logistické centrum o rozloze 15 000 metrů čtverečních. Projektová a stavební fáze projektu bude zahájena okamžitě. Společnost Gebrüder Weiss poskytla mě a mému týmu ty nejlepší možnosti k prospěchu našich klientů."

Společnost Skanska aktuálně buduje svůj kancelářský projekt City Green Court na pražském Pankráci, který se stal zavedenou obchodní adresou. Projekt nabídne k pronájmu celkem 16 000 metrů čtverečních kancelářské plochy a dokončen by měl být v prvním čtvrtletí roku 2012. Projekt City Green Court byl navržen tak, aby splňoval požadavky na certifikaci podle mezinárodního systému environmentální certifikace LEED.

Více informací o R6 Logistics Park společnosti Skanska lze nalézt na internetové stránce www.r6logisticspark.cz a o komerční výstavbě na www.skanska.cz

Skanska Commercial Development Europe zahajuje a realizuje projekty kancelářských nemovitostí. Činnost společnosti se soustředí na metropolitní oblasti v Maďarsku, České republice a Polsku a uskutečňují ji tři místní jednotky: Skanska Property Czech Republic, Skanska Property Hungary a Skanska Property Poland.

Další informace poskytne:

Britta Cesar, Managing Director, Skanska Property Czech Republic, tel.: +420 724 192 143

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí