zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zájemci o vedení NP Šumava se mohou hlásit do 6. prosince

18.11.2010
Chráněná území
Zájemci o vedení NP Šumava se mohou hlásit do 6. prosince

Zájemci o funkci ředitele Národního parku Šumava se mohou ode dneška hlásit do výběrového řízení. Konečný termín pro podání přihlášek je 6. prosince. Nového ředitele vybere komise odsouhlasená ministrem životního prostředí Pavlem Drobilem, řekla ČTK mluvčí ministerstva Jarmila Krebsová. Už dříve ministerstvo uvedlo, že nový šéf parku by se měl funkce ujmout k Novému roku. Nahradí Františka Krejčího, který rezignoval 1. listopadu.

Po uchazečích ministerstvo žádá mimo jiné vysokoškolské vzdělání v přírodních vědách, dobrou orientaci v problematice ochrany přírody a praxi v řízení společnosti. Dodat by zájemci také měli základní představu o formátu řízení Národního parku Šumava. Podrobnosti výběrového řízení ministerstvo zveřejnilo na svém webu.

Krejčí vedl park tři roky, rezignovat se rozhodl v souvislosti s jednáním ministerstva o nové koncepci parku. Krejčího jmenoval do funkce v březnu 2007 ministr za zelené Martin Bursík, který prosazoval bezzásahovou koncepci hospodaření v nejvzácnějších partiích parku. Drobil nyní politiku parku reviduje.

Vedením správy parku Drobil dočasně pověřil Zdeňku Šartnerovou z ekonomické sekce správy parku.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí