zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlaté ceny ze světové soutěže LivCom pro město Chrudim

19.11.2010
Urbánní ekologie
Zlaté ceny ze světové soutěže LivCom pro město Chrudim

Město Chrudim se letos po čtvrté zúčastnilo světové soutěže LivCom, jejíž finále se konalo tentokrát v Chicagu v USA.

Jde o prestižní mezinárodní soutěž měst, která se zaměřuje na hodnocení kvality života obyvatel a prosazování principů udržitelného rozvoje, tedy rozvoje, který respektuje všechny tři pilíře - ekonomický, sociální a životního prostředí.

Letošní ročník byl pro naše město úspěšný. Do finálového boje jsme postoupili se dvěma projekty. První z nich "Zdravé město Chrudim - město, kde stojí za to žít!" byl zaměřen na celkový rozvoj města a druhý "Revitalizace náhonu - Modrá osa města Chrudim" na utváření krajiny ve městě. První z projektů byl odbornou komisí oceněn Zlatou cenou a prvním místem, druhý získal Bronzovou cenu.
Významným je pro naše město i ocenění, které jsme získali za naplňování kritéria zdravého životního stylu. Zde jsme byli ohodnoceni nejvyšším stupněm. Získali jsme Zlatou cenu. Toto ocenění bylo uděleno na základě prezentací všech finálových měst ve všech velikostních kategoriích (celkem z 34 měst).

Místostarosta Petr Řezníček k úspěchům v soutěži říká: "V současné době řada měst vyspělých zemí světa řeší otázky jak dosáhnout zdravějšího a udržitelného životního prostředí pro nás i děti našich dětí. Také město Chrudim se před lety zapojilo do řešení světového projektu OSN Zdravé město a místní agenda 21 , který směřuje k naplnění těchto cílů.
Účast města v mezinárodní soutěži LivCom znamená pro Chrudim možnost ověřit si a poznat nejlepší mezinárodní postupy pro řízení místních samospráv. Také výměna zkušeností a nových poznatků urychluje některé procesy při řešení problematiky lepších životních podmínek ve městě. V neposlední řadě dosažené úspěchy v soutěži LivCom přispívají k mezinárodní prestiži, zviditelnění města, k posílení patřičné hrdosti na něj a stále se zvětšujícímu se zájmu veřejnosti při řešení nejrůznějších městských záležitostí."

Více informací o této soutěži najdete na www.livcomawards.com.


Kontakt :
Šárka Trunečková, Koordinátor Projektu Zdravé město a místní Agenda 21, Městský úřad Chrudim, Resselovo náměstí 77, 537 16 Chrudim, 737 770 811

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí