zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Budou se učit Učit o počasí

28.11.2010
Ovzduší
Ekologické vzdělání a výchova
Budou se učit Učit o počasí

Středisko Chaloupky Kněžice v těchto dnech připravuje další seminář z cyklu "Učíme se v přírodě". Tentokrát se na Chaloupky u Kněžic sjedou učitelé fyziky, zeměpisu nebo chemie. Lektoři z Českého hydrometeorologického ústavu, Zdravotního ústavu a Chaloupek provedou účastníky semináře meteorologií a klimatologií, její historií, současným poznáním a výhledem do budoucna.

pocasi"A nebudeme se věnovat jen nejnovějším poznatkům vědy, ale zaměříme se i na metodiku výuky, naučíme se vyrábět horkovzdušný balón nebo třeba mlžnou komoru," láká zájemce o seminář Martin Kříž, vedoucí střediska. A jaká budou další témata odborného víkendu? Metodika měření meteorologických veličin, čistota ovzduší, představení dostupné přístrojové techniky, pranostiky a předpovídání počasí podle přírodních jevů, globální změny klimatu, fenologie nebo představení a možnost zakoupení Atlasu podnebí Česka. Přehled témat a lektorů najdete na webu www.chaloupky.cz.

Součástí akce bude i exkurze na výzkumnou plochu, kterou Chaloupky sledují pro Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.

Na akci se mohou učitelé základních a středních škol z kraje Vysočina hlásit zdarma, protože jde o aktivitu z Operačního programu vzdělávání pro konkurenceschopnost Evropské unie. Meteovíkend je naplánován na 10. - 12. prosince 2010.

Více informací poskytne:
Ing. Martin Kříž, 775 740 221, martin.kriz@chaloupky.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí