zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mikroregion Babí lom chce na Kyjovsku vybudovat novou rozhlednu

19.12.2010
Příroda
Mikroregion Babí lom chce na Kyjovsku vybudovat novou rozhlednu

Mikroregion Babí lom na Kyjovsku se chce v příštím roce pustit do stavby 25 metrů vysoké rozhledny na Strážovickém vrchu, který turistům představí Ždánický les a vrchovinu Chřiby. Projekt přijde na šest milionů korun. Dokumentace k němu vznikla již před třemi roky. Obce zatím marně shánějí peníze. Doufají, že uspějí s žádostí o evropské dotace. ČTK to dnes řekl starosta Strážovic Vladimír Ždánský.

Původně se na projektu mělo podílet i slovenské sdružení obcí Biela hora. Ze záměru ale sešlo. Mikroregion Babí lom proto hledá nové partnery na Slovensku. Záměrem je vybudovat dvě rozhledny, z nichž budou moci turisté obdivovat přírodní krásy jihovýchodní Moravy a západního Slovenska. Přeshraniční projekt by měl mít podle tvůrců projektu větší šance na získání evropských dotací.

Strážovická rozhledna by měla být dřevěná. Za hezkého počasí by z ní měla být vidět Vídeň předhůří Alp. Tyčit by se měla nedaleko místa, kde před mnoha lety již vyhlídková věž stála. V okolí věže chtějí obce vybudovat trasu pro běžkaře.

Na jihu Moravy je podle internetové stránky Klubu přátel rozhleden 33 vyhlídkových věží. Z nich 14 bylo postaveno v uplynulých pěti letech. Každý projekt představoval investici od 2,5 do pěti milionů korun. Mnohé z nich vznikly v oblasti Moravského krasu, na Brněnsku a na Moravském Slovácku.

Vladimír Klepáč

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí