zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

23.12.2010
Obecné
Krátce - různé

Omluva Michálkovi

Premiér Petr Nečas (ODS) se omluvil odvolanému řediteli Státního fondu životního prostředí Liboru Michálkovi za své tvrzení, že si jednání s ním chtěl Michálek nahrát. Michálek v neděli v České televizi prohlásil, že chce, aby Nečas vzal zpět některé výroky na jeho adresu a omluvil se. Zvažoval, že v krajním případě se toho bude domáhat u soudu.Biopotraviny 2x dražší


Zhruba o sto procent byly letos v Česku v obchodních řetězcích dražší biopotraviny než srovnatelné běžné potraviny. Nejmenší příplatek za biokvalitu je tradičně u třtinového cukru (2 %) a mléčných výrobků (20 %). U alkoholu je to ale již 96 % a u masa 109 %. Největší cenový rozdíl je u olejů a sušenek.Národní síť Zdravých měst má nové členy


Během roku 2010 se asociace rozšířila o celkem 3 nové členy: města Mšeno, Počátky a městskou část Praha 19. Všechny nové členy srdečně vítáme v Národní síti Zdravých měst a přejeme mnoho úspěchů ve všech aktivitách, které s členstvím v asociaci souvisí.

  • + 15 % byl nárůst výroby dřevěných pelet v letošním roce. A to na 158 tisíc tun. Ještě rychleji roste díky dotacím na kotle i výroba dalších paliv z biomasy.
  • Třetina domácností v Česku skladuje nepoužívané elektrospotřebiče namísto jejich odevzdání k recyklaci.
  • Společnost Patagonia Inc., americký výrobce a prodejce sportovního zboží, věnuje jedno procento z tržeb ekologickým organizacím. V jeho čele stojí zanícená kajakářka, finanční ředitelka Rose Marcariová.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí