zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Projekt zlepšení přeshraniční spolupráce v ekologické výchově byl ukončen

11.01.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Projekt zlepšení přeshraniční spolupráce v ekologické výchově byl ukončen

Po téměř dvouleté realizaci skončil společný přeshraniční projekt Správy KRNAP a KPN. Mezi jeho hlavní cíle patřilo upevnění spolupráce obou pracovišť a tvorba nových ekovýchovných projektů pro studenty.

Ekologická výchova je jednou ze základních činnost obou partnerů. Společná příprava projektu započala již koncem roku 2007, kde se partneři společně sešli, aby vymysleli, jakým způsobem zlepšit podmínky ekologické výchovy v obou národních parcích. V rámci projektu se pak uskutečnilo celkově 17 společných setkání (10 v ČR a 7 v PR) studentů škol ve Vrchlabí a ve Sklářské Porobě. Témata jednotlivých akcí se snažila obsáhnout většinu problematiky ekologické výchovy. Patřila mezi ně například: Stromy, Péče o volně žijící zvířata, Myslivost z hlediska NP, Den Země, Ptáci či Hospodaření s odpady. Jednotlivé aktivity připravovali pro studenty pracovníci Správy KRNAP a KPN. Ti také v rámci projektu vytvářeli metodické a didaktické pomůcky jako pracovní listy a různé tiskoviny (například http://www.krnap.cz/data/File/letaky_brozury/pece_o_volne_zijici_zivocichy.pdf), které budou i v budoucnu sloužit k výuce dětí a mládeže.

Celkové náklady na projekt činily pro Správu KRNAP 34 984,28 EUR. Projekt byl podpořen prostředky Evropského fondu pro regionální rozvoj, v rámci operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika - Polská republika 2007-2013.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí