zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Novém Bydžově se bude třídit odpad pomocí čárových kódů

20.01.2011
Odpady
V Novém Bydžově se bude třídit odpad pomocí čárových kódů

Obyvatele Nového Bydžova na Královéhradecku od 1. dubna budou moci třídit pomocí čárových kódů. Na pytle s vytříděným odpadem, jejichž používání se daří ve městě již třetí rok, nalepí svůj čárový kód a ve svozový den ho přistaví k popelnici.

Svozová firma odveze pytle na sběrný dvůr, kde se jednotlivé pytle zváží a pomocí čtečky čárových kódů se údaje přenesou do databáze. Na konto každého občana bude přibývat hmotnost vytříděného odpadu, a to až do 30. listopadu. Čím víc odpadů domácnost vytřídí, tím menší bude v následujícím roce hradit poplatek za odpady.

"Například za jeden kilogram vytříděného papíru bude sleva 40 haléřů, za kilogram plastů nebo nápojových kartonů dokonce 1,50 koruny. Třídění pomocí čárových kódů bude možné nejen v Novém Bydžově, ale také v jeho spádových obcích - Nová Skřeněř, Stará Skřeněř, Skochovice, Vysočany a Zábědov. Každý, kdo bude mít o nový typ třídění odpadu zájem, získá na oddělení životního prostředí zásobu samolepek s čárovými kódy," doplnila Lenka Hlaváčková z odboru výstavby a životního prostředí městského úřadu v Novém Bydžově.

Lidé mohou kontrolovat množství odevzdaného odpadu buď na webových stránkách města novybydzov.cz nebo přímo na městském úřadu. Kromě toho tu také uvidí, jak jim narůstá sleva na poplatku za odpady.


Autor / zdroj: Mediafax
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí