zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí vybere ředitele NP a CHKO Šumava ze tří kandidátů

26.01.2011
Chráněná území
Ministr životního prostředí vybere ředitele NP a CHKO Šumava ze tří kandidátů

Výběrová komise doporučila ministru životního prostředí tři kandidáty na post ředitele NP a CHKO Šumava. Jsou jimi Ing. Pavel Kitzberger, Mgr. Jiří Mánek a RNDr. Jaroslav Obermajer.

Podle sdělení předsedy výběrové komise a náměstka ministra, ředitele sekce ochrany přírody a krajiny Tomáše Tesaře nemají vybraní kandidáti preferenční pořadí.

Výběrová komise předala svá doporučení ministru životního prostředí Tomáši Chalupovi. "Seznámil jsem se se stanoviskem výběrové komise a beru v tuto chvíli její dílčí závěr na vědomí. Proces výběru ředitele Národního parku Šumava začal už před mým příchodem na Ministerstvo životního prostředí, neměl jsem možnost ovlivnit ani nastavení kritérií, ani složení komise. Jsem si vědom, že rozhodnutí by mělo padnout rychle," sdělil ministr. "Před rozhodnutím chci nicméně znát představy kandidátů i názory členů již existující pracovní skupiny pro NP a CHKO Šumava," dodal.

Národní park a chráněná krajinná oblast Šumava je jako jeden z největších souvislých komplexů lesa ve střední Evropě nazýván i Zeleným srdcem Evropy. Na 920 km2 tady leží dva národní parky - na německé straně od roku 1970 NP Bavorský les, na české od roku 1991 největší český národní park NP Šumava s rozlohou 680 km2.

Jarmila Krebsová
tiskové odd. MŽP - odbor vnějších vztahů

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí