zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Správa šumavského parku bude muset zaplatit pokutu 80.000 korun

29.01.2011
Chráněná území
Šlendryján
Správa šumavského parku bude muset zaplatit pokutu 80.000 korun

Správa Národního parku a chráněné krajinné oblasti Šumava bude muset zaplatit pokutu 80.000 korun za chyby v třímilionovém tendru na právní, konzultační a analytické služby. Rozhodl o tom předseda ÚOHS Petr Rafaj. Úřad o tom dnes informoval v tiskové zprávě.

Podle antimonopolního úřadu podmínky pro uchazeče stanovila správa tak, že je mohla splnit pouze vybraná firma, advokát M. Bernášek, který pro Správu NP a CHKO Šumava pracoval již v minulosti.

Správa národního parku dostala jedinou nabídku, a to od vybraného uchazeče, který technické kvalifikační předpoklady doložil referencemi přímo od zadavatele. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) je zřejmé, že o zakázku měli zájem i jiní dodavatelé, ale zvolená technická kvalifikační kritéria jim znemožňovala podat nabídku.

"Splnit technické kvalifikační předpoklady mohl pouze vybraný uchazeč. Takto nastavené kvalifikační předpoklady jsou v rozporu s cílem zákona o veřejných zakázkách a bránily svobodné konkurenci mezi dodavateli," uvedl Rafaj.

Konkrétně zadavatel požadoval doložení alespoň tří referencí o poskytnutých právních službách v oblasti veřejných zakázek pro veřejného zadavatele, který provádí správu lesa. Alespoň jedna reference se musela týkat organizace zadávacího řízení na uzavření rámcové smlouvy. Uchazeči dále museli mít v týmu právníka specialistu na veřejné zakázky a s praxí se zaváděním informačních systémů pro subjekt hospodařící s majetkem státu. Podle ÚOHS taková kombinace v jedné osobě není zcela běžná a podmínka zvýhodňovala vybraného uchazeče.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí