zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa se sešel se zástupci měst a obcí

28.01.2011
Urbánní ekologie
Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa se sešel se zástupci měst a obcí

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa pokračoval v avizovaném seznamování se s problematikou resortu životního prostředí. V rámci série kulatých stolů přivítal jako první zástupce Svazu měst a obcí ČR, v čele s předsedou Oldřichem Vlasákem.

Svaz měst a obcí ČR (SMO) se jako přirozený partner Ministerstva životního prostředí zasazuje o zájmy místních samospráv, a to na místní i na evropské úrovni. Spolu s dalšími asociacemi se snaží ovlivňovat podobu evropské legislativy ve prospěch měst a obcí.

"Vážím si toho, že první schůzka ministra životního prostředí se odehrává právě se zástupci samospráv. Je to signál, že vláda začíná vnímat problémy našich měst a obcí jinak. Je signifikantní, že ji vede člověk, který vzešel z komunální politiky. Budeme otevřeným komunikativním partnerem," řekl na úvod jednání předseda Svazu měst a obcí ČR Oldřich Vlasák.

Zástupci SMO na setkání s ministrem Tomášem Chalupou nadnesli několik zásadních otázek, kterým je třeba se podle nich věnovat. Diskutovalo se zejména o problematice odpadů nebo stavu pitné vody v Česku.

"Nebudeme rozhodovat o městech a obcích bez jejich účasti. Je důležité, aby se obce spolupodílely a byly přítomny u všech důležitých rozhodnutí," řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
"Oblastí k diskusi je mnoho a já chci hned z počátku nastavit efektivní komunikaci. Shodli jsme se se starosty, že vnímáme životní prostředí jako prostor pro život, také pro život člověka," dodal.
Tématem setkání bylo i posílení vlivu svazu v příštím programovacím období Evropské unie - "Evropa 2020". Ministr těmto snahám vyjádřil podporu. Je podle svých slov rád, že může komunální témata ovlivňovat a může napomoci při zajišťování lepšího života ve městech a obcích.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí