zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ohlašování prostřednictvím ISPOP

03.02.2011
Odpady
Ovzduší
Voda
EMS
Ohlašování prostřednictvím ISPOP

V těchto dnech běží naplno agenda povinných hlášení o znečišťování životního prostředí, která je zajišťována prostřednictvím ISPOP (Integrovaný systém plnění ohlašovacích povinností). ISPOP je nástrojem veřejné správy a součástí jednotného informačního systému o životním prostředí naší republiky.

ISPOP umožňuje ohlašovatelům - průmyslovým podnikům či provozovnám - zpracování vybraných povinných hlášení v elektronické podobě dle platného datového standardu, který je pro každý rok zveřejňován Ministerstvem životního prostředí. ISPOP zajišťuje příjem těchto hlášení a jejich další distribuci dotčeným institucím veřejné správy. Předpokládaný odhad počtu ohlašovatelů v roce 2011 je asi 30 000.

Veškeré informace k ohlašování přes ISPOP jsou dostupné na webových stránkách http://www.ispop.cz. Provozní podporu nabízí CallCentrum ISPOP na telefonním čísle 844 001 000 (pracovní doba 9.00 - 17.00 hodin). Pro písemné dotazy je připraven HelpDesk ISPOP, který je dostupný na: http://cenia.crmcenter.cz/.

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí