zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pasivní dům pro každého

04.02.2011
Ekologické stavění, bydlení
Pasivní dům pro každého

Uvažujete o stavbě energeticky úsporného domu, ale narážíte na nedostatek základních informací, shromážděných účelně na jednom místě? Vše, co je potřeba pro takovou stavbu vědět, shrnuje nová kniha Josefa Smoly Stavba a užívání nízkoenergetických a pasivních domů.

Nakladatelství Grada se zasloužilo o další rozšíření knihovničky titulů, zabývajících se tematikou pasivních a nízkoenergetických domů. Ve své nejnovější knize, která navazuje na starší publikaci Stavba rodinného domu krok za krokem, se Josef Smola čtivou formou věnuje požadavkům na návrh, stavbu i bydlení v energeticky úsporném domě.

Rady od architekta

Autor na základě svých mnohaletých praktických zkušeností hodnotí nároky kladené na architekta, realizační firmu i stavebníka při návrhu, realizaci a při užívání nízkoenergetických a pasivních domů v České republice. Předkládá nejnovější poznatky z praxe architekta a projektanta takovýchto domů.

Těžištěm knihy jsou navazující kapitoly, které podrobně rozebírají jednotlivé požadavky pomyslného "desatera" na konstrukce, technické vybavení a chování nízkoenergetických a pasivních domů, rovněž s ohledem na požadavek zdravého bydlení a netradiční druhy stavebních materiálů. Jedna z kapitol rozebírá poznatky získané z TV seriálu Jak se staví sen, který architekt Smola odborně vedl.

Jak je to s náklady

Autor se nevyhýbá ani citlivé problematice nezbytných vyšších nákladů při porovnání s běžnou kvalitou výstavby. Pro názorné poučení pro čtenáře uvádí také některé chybné příklady a řešení. Závěrem představuje možné trendy do budoucna.

Knihu si můžete objednat například na stránkách nakladatelství Grada.

Zdroj: www.pasivnidomy.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
UŽITEČNÉSEMINÁŘE.CZ
28
11. 2017
28.11.2017 - Seminář, školení
Praha,
Konferenční centrum CITY - Pankrác
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí