zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky na knižním trhu

10.02.2011
Obecné
Voda
Ekologické stavění, bydlení
Solární energie
Novinky na knižním trhu

4 nové knihy, od pasivních domů po revitalizaci toků...

Fotovoltaika - Budovy jako zdroj proudu

Kód: 9788086167336
Autor: Ralf Haselhuhn
Nakladatel: Nakladatelství HEL
ISBN: 978-80-86167-33-6
Počet stran: 176
Jazyk: CZ

Fotovoltaika - Budovy jako zdroj prouduFotovoltaika - Budovy jako zdroj proudu - Kniha je zaměřena na návrh, stavbu, provoz a přínosy fotovoltaických zdrojů elektrické energie instalovaných především na budovách. Přitom vychází z nejnovějších poznatků tohoto rychle se vyvíjejícího se oboru, takže tím přesně naplňuje současnou potřebu realizace investičně a prostorově úsporných a k životnímu prostředí šetrných zařízení tohoto druhu. Rozebírá a vyhodnocuje různé varianty realizace s jejich přednostmi i nedostatky a tím může posloužit k nejoptimálnějšímu řešení pro konkrétní podmínky. Rovněž přináší mnoho rad a doporučení pro jednotlivé profese podílející se na realizaci a provozu těchto zařízení a na několika příkladech ukazuje ekonomiku provozu. Nepomíjí ani legislativu. Obsahuje obsažné odkazy na další informační zdroje.

Země se ubrání


Kód: 9788072046782
Autor: Kadrnožka Jaroslav
Nakladatel: Akademické nakladatelství CERM
ISBN: 978-80-7204-678-2
Rok vydání: 2010
Počet stran: 238
Jazyk: CZ

Země se ubráníZemě se ubrání - Problémy, které si lidstvo vytvořilo svou činností, jsou nesmírně složité a velmi obtížně řešitelné. Globální oteplování Země a rovněž jeho rozhodující antropogenní příčiny jsou již dostatečně věrohodně prokázané. Stejně tak je dostatečně prokázané nadměrné čerpání přírodních zdrojů a emitování ohromného množství odpadů a škodlivin do přírodního prostředí. To jsou hlavní témata, jimž se ve své nové knize věnuje profesor Jaroslav Kadrnožka, jehož hlavní oblastí zájmu je energetické inženýrství. Publikace je tak zaměřena nejen na problematiku opatřování energií, ale také na mnohem širší problematiku nadměrného čerpání přírodních zdrojů a poškozování životního prostředí.

Katalog Pasivních domů - nechte se inspirovat


Kód: 9788025485088
Nakladatel: JAGA MEDIA s.r.o.
ISBN: 80-2548-508-8
Rok vydání: 2010
Jazyk: CZ

Katalog Pasivních domů - nechte se inspirovatKatalog Pasivních domů - nechte se inspirovat - V Katalogu naleznete 60 projektů a vizualizací pasivních domů od zhruba 30 významných českých architektů a architektonických kanceláří specializujících se na tuto oblast. Prezentovány jsou pasivní domy rodinné i bytové. Některé projekty jsou již realizované a domy mají již i své uživatele, některé domy jsou ve fázi příprav k realizaci či se právě realizují a některé projekty na realizaci zatím čekají. Naleznete zde však i typové pasivní rodinné domy, jejichž projekt si můžete zakoupit a následně nechat při dodržení základních podmínek realizovat na vlastním pozemku.

Revitalizace toků


Kód: 97880214394290
Autor: Miloslav Šlezinger
Nakladatel: Vutium VUT Brno
ISBN: 978-80-214-3942-9
Počet stran: 248
Jazyk: CZ

Revitalizace tokůRevitalizace toků - Publikace je věnována problematice dlouhodobého rozvoje říční sítě, je koncipována jako příspěvek k problematice úprav vodních toků. Jejich revitalizace, tedy snaha o návrat řeky do stavu, který se blíží stavu přirozenému, je pouze dílčí částí složité vodohospodářské tématiky.

Zdroj: www.stavebniliteratura.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí