zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Členové TJ Sokol Opatov se zajímají také o přírodní dědictví své obce

12.02.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Environmentální poradenství
Urbánní ekologie
Členové TJ Sokol Opatov se zajímají také o přírodní dědictví své obce

Opatov na Moravě - ZO ČSOP Kněžice společně s městysem Opatov a TJ Sokol Opatov podali v roce 2010 projekt do grantového řízení Nadace VIA (www.nadacevia.cz) v rámci programu "ČSOB a Poštovní spořitelna na podporu regionů". Projekt s názvem "Péče o přírodní a kulturní dědictví obce Opatov na Moravě" byl úspěšně podpořen v květnu 2010. Cílem tohoto pilotního projektu je zvýšit zájem občanů obce Opatov na Moravě o přírodní a kulturní hodnoty v jejich obci a okolí, povzbudit je k vlastní aktivitě v ochraně obecního přírodního a kulturního dědictví a vybudovat fungující partnerství mezi občany Opatova na Moravě, neziskovou organizací ZO ČSOP Kněžice a veřejnou správou.

V rámci projektu byla v červnu 2010 již uspořádána terénní exkurze s populárně-naučnou přednáškou pro dospělé i děti na přírodně cenné stráně v katastru obce. Občanům Opatova a okolních obcí byla představena fauna a flora žijící na těchto bývalých obecních pastvinách a důvody jejich ochrany. Připravili jsme také malou přírodovědnou soutěž pro děti. Na tuto akci navazovalo kosení opatovských strání na konci letních prázdnin, které se neshledalo se zájmem občanů Opatova. Třetí osvětově-vzdělávací akce se konala v září 2010 a byla spojena s opravou kamenné zídky u kaple sv. Anny, probírkou suchých stromů a větví v areálu kaple a vyčištěním studánky pod kaplí. Péče o kulturní dědictví byla doprovázena přírodovědným programem pro děti, které se mohly dozvědět něco o broucích ve dřevě stromů, dutinových ptácích, poznávaly listy listnatých stromů, dostaly návod, jak vyrobit ptačí budku, jak nalákat ptáky na krmítko atd.

Dalším počinem ZO ČSOP Kněžice, úřadu městyse Opatov a TJ Sokol Opatov v rámci tohoto komunitního projektu je populárně-naučná přednáška pořádaná dne 19.2.2011 v Opatově. Zváni jsou nejen členové TJ Sokola Opatov, ale všichni obyvatelé Opatova, široká veřejnost a obdivovatelé okolí této obce. Projekt bude uzavřen promítáním fotek ze společných akcí pro veřejnost s besedou a přírodovědnou kvízem pro děti v březnu tohoto roku. Více o projektu a našich aktivitách se dočtete na webu obce www.opatov.cz či webu ČSOP Kněžice www.csopknezice.cz.

Více informací poskytne: Kateřina Feikusová, ZO ČSOP Kněžice, 604 157 350, katerina.feikusova@chaloupky.cz
Příloha: Přednáška 19.2.2011 Opatov.jpg

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí