zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chcete mít ekologickou firmu? Čmelák vás vyškolí!

16.02.2011
EMS
Chcete mít ekologickou firmu? Čmelák vás vyškolí!

Liberec - Firmy z Libereckého kraje mají jedinečnou šanci se přihlásit do kurzů zaměřených na "zelenou kancelář" a "CSR - společenskou odpovědnost firem". Pilotní běh kurzů projektu "Environmentální řízení firem" jim pomůže zavést praktické environmentální opatření do každodenního chodu nejen kanceláří, ale celého provozu firmy. Cílem projektu je inspirovat firmy k šetrným opatřením, která jim přinesou finanční úspory a méně zatíží přírodu.

Vzdělávací program "Zelená kancelář" zahrnuje nejdůležitější oblasti a opatření k ekologizaci firmy. Jsou zpracovány například tyto témata: zelené úřadování a nakupování, ekologicky šetrná doprava, energetická náročnost budov - možnosti úspor, hospodaření s vodou, kancelářské potřeby, stravování zaměstnanců, odpady, elektrospotřebiče, šetrný úklid, okolí firmy a jeho vzhled. Dvoudenní školení se koná 8.3. a 9.3. 2010 od 9 do 16 hodin v Hotelu Petra (Ještědská 680, Liberec 8 - Dolní Hanychov). Účast je zdarma. Kurz proběhne pod taktovkou Petra Dobrého, který provozuje obchod zelenadomacnost.com a má zkušenosti z působení v ekologické organizaci Hnutí DUHA

Environmentální řízení firem je úzce spojeno se společenskou odpovědností neboli CSR. Tento koncept používají hlavně mezinárodní firmy, přitom CSR je přínosem nejen pro celou společnost, ale zejména pro samotné firmy. Kvalitní příprava a implementace strategie CSR u firem přispívá, jak k jejímu lepšímu vnímání okolím, tak k lepšímu vnitřnímu prostředí, motivaci zaměstnanců a chrání firmu před různými riziky. Školení CSR proběhne 22. a 23. března 2010 od 9 do 16 hodin v libereckém Hotelu Petra. Účast je zdarma.

Kurzy jsou součástí projektu Environmentální řízení jako cesta ke zvýšení konkurenceschopnosti regionálních firem, který je součástí Operačním programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Tento program je zprostředkován krajským úřadem, a proto jsou místa v kurzech určena zejména firmám z Libereckého kraje.

Kontakt:
Projektový manažer: Mgr. Martin Benda, 777 749 335, martin.benda@cmelak.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí