zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Co je to program Ekoškola? Odpoví vám úvodní seminář tohoto programu

16.02.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Co je to program Ekoškola? Odpoví vám úvodní seminář tohoto programu

Občanské sdružení Ametyst pořádá ve středu 23. února 2011 v zasedací místnosti CpKP západní Čechy (Americká 29, Plzeň) úvodní seminář k programu Ekoškola. Zástupci škol, kteří by měli zájem se tohoto semináře zúčastnit, najdou pozvánku i přihlášku na www.ametyst21.cz. Akce je pro účastníky zdarma. Cílem tohoto semináře je zástupce škol seznámit s programem Ekoškola, vysvětlit základní rozdíl mezi Ekoškolou jako dlouhodobým programem a krátkodobým projektem a nastínit sedm kroků Ekoškoly, které vedou k udělení mezinárodního titulu.

Ekoškola (Eco-Schools) je mezinárodní program, v rámci kterého žáci zakládají celoškolní pracovní tým. Analyzují současnou situaci ve škole v oblastech minimalizace a třídění odpadů, úspory energie a vody, životního prostředí školy a jejího okolí. Navrhují zlepšení, která se snaží naplnit a vytvářejí vlastní Ekokodex. Poznávají své životní prostředí a učí se o environmentálních tématech. Program Ekoškola může naplňovat celý školní program EVVO.

Program je určen pro celou školu, vede ke spolupráci žáků, učitelů, vedení školy i místní komunity. Zapojit se můžou žáci 1. a 2. stupně základních škol, ale i žáci škol středních. Úspěšné školy získávají mezinárodní titul, vlajku a logo Ekoškola. Do programu je zapojeno 32156 škol po celém světě, z toho 232 v České republice. V Plzeňském kraji je zapojeno zatím 8 škol. Chcete se také přidat? Veškeré informace vám poskytneme na úvodním semináři k programu Ekoškola nebo je naleznete www.ekoskola.cz.

Program Ekoškola v České republice koordinuje Sdružení TEREZA (www.terezanet.cz), v Plzeňském a Karlovarském kraji má realizaci programu na starosti Občanské sdružení Ametyst (www.ametyst21.cz). Akce se koná v rámci projektu Síť Ekoškol v ČR CZ.1.07/1.1.00/08.0095. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České Republiky.


Mgr. Klára Tydlitátová
Občanské sdružení Ametyst
Koterovská 84, 326 00 Plzeň
www.ametyst21.cz
T: 377 444 084
E: tydlitatova@ametyst21.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí