zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Evropě se recyklují dvě třetiny skleněných lahví, v ČR 73 pct

24.02.2011
Recyklace
V Evropě se recyklují dvě třetiny skleněných lahví, v ČR 73 pct

V Evropě se v průměru recyklují zhruba dvě třetiny skleněných lahví a sklenic, ukázala nová statistika evropské federace výrobců skleněných obalů FEVE. Češi díky 73 procentům patří v tomto směru k nadprůměru, nejlepší v recyklování skla jsou s 96procentním podílem Belgičané. Naproti tomu Slováci s 34 procenty figurují ve spodních patrech pomyslného žebříčku.

Statistiky FEVE pracují s daty za rok 2009. Podle nich v tomto roce bylo recyklováno 67 procent skleněných lahví a sklenic, v roce 2008 to bylo o procentní bod méně.

Zmiňovaných 67 procent představuje zhruba 25 miliard lahví či sklenic nebo také 11 milionů tun, uvedla federace. Podle ní se množství recyklovaných lahví postupně zvyšuje. "Recyklace skla narůstá díky závazkům spotřebitelů všude každý rok," podotkl šéf FEVE Niall Wall.

Kromě Belgie vysokou míru recyklace sklenic a lahví statistiky připisují Nizozemsku s 92 procenty či skandinávským zemím, třeba ve Švédsku se recykluje 90 procent lahví a sklenic. Naopak v Řecku je to pouhých 15 procent a na Kypru 17 procent.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí