zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní konference Udržitelný development a zelené dovednosti: švýcarsko - česká spolupráce

24.02.2011
Ekologické stavění, bydlení
Mezinárodní konference Udržitelný development a zelené dovednosti:  švýcarsko - česká spolupráce

V poslední době je tlak unie na snižování energetické i ekonomické náročnosti budov značný. To pramení ze studií, podle kterých je 40 % z celkové spotřebované energie potřeba na vytápění budov...

V našich podmínkách je bohužel informovanost široké i odborné veřejnosti v oblasti environmentálně vyspělých staveb nízká.Proto vznikl projekt Společně pro životní prostředí, který si klade za cíl šířit osvětu v oblasti environmentálně vyspělých staveb, udržitelného rozvoje lidských sídel a realizaci environmentálního vzdělávání.V jeho rámci se uskuteční mezinárodní konference "Udržitelný development a zelené dovednosti: švýcarsko - česká spolupráce" s účastí předních odborníků na danou problematiku z obou zemí. Konference se uskuteční 17.-18.3.2011 v Národní technické knihovně v Praze.

Mezi témata, kterým bude konference věnována, patří mj. Energeticky úsporné budovy, Jak dosáhnout pasivního standardu, Česká certifikace budov - SBToolCZ a Energeticky soběstačná obec.

Ze švýcarských expertů budou přednášet např. Ueli Bernhard (Greenjobs), Rolf Jucker (Švýcarská nadace pro environmentální vzdělávání), Severin Lenel (Intep), Ueli Nagel (Parlament města Curych) a Roland Stulz (Novatlantis).

Za české odborníky vystoupí např. Ing.Jan Bárta (Centrum pasivního domu), Prof. Ing. Petr Hájek, CSc. (ČVUT), RNDr. Alena Marková (MŽP) a Boris Zupančič (Česká rada pro šetrné budovy).

Více informaci a přihlášky na www.envi-a.org

Podpořeno z Programu švýcarsko-české spolupráce.
Supported by a grant fromSwitzerlandthroughtheSwissContibution to theenlargedEuropean Union.
podporeno

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí