zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Hlučíně budou kompostovat biologicky rozložitelný odpad, uleví tím skládkám

26.02.2011
Bioodpady
V Hlučíně budou kompostovat biologicky rozložitelný odpad, uleví tím skládkám

Po loňském ohlasu bezplatného kompostování bioodpadu zejména ze zahrad bude Hlučín také letos nabízet obyvatelům města likvidaci bioodpadu zdarma.

"Lidé s trvalým pobytem na území města mohou bezplatně odkládat biologicky rozložitelný odpad v kompostárně firmy Gras Servis Tomáše Hájovského na Jasénkách," uvedla mluvčí města Lada Dobrovolná. Město má s firmou na ukládání odpadu svých obyvatel smlouvu.

Službu mohou vedle Hlučínských využívat také obyvatelé Bobrovníků a Darkoviček. Při příjezdu do areálu kompostárny musí ale všichni, kteří chtějí odevzdat odpad bezplatně, prokázat svou totožnost.

Kompostování zdarma pro občany města se podle Dobrovolné setkalo s příznivým ohlasem už v loňském roce. Od května do listopadu lidé odevzdali na 100 tun odpadu z údržby zeleně. Loni navíc město nakoupilo z evropské dotace 334 zahradních kompostérů, které zapůjčilo občanům. Za pět let je na ně převede darovací smlouvou.

"Předpokládáme, že se jak zahradní kompostéry, tak bezplatná možnost odevzdání biologicky rozložitelného odpadu projeví ve výrazně nižším objemu komunálního odpadu, který budeme muset odvést na skládky," uvedla Dobrovolná.

Autor / zdroj: Mediafax

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Ekologický institut Veronica
28
8. 2017
28.8-3.9.2017 - Ostatní akce
Centrum Veronica Hostětín, Hostětín 86
E-expert, spol. s r.o.
26
10. 2017
26-27.10.2017 - Konference
Hotel SOREA MÁJ, Liptovský Ján, Slovensko
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí