zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ženeva - Smart Forspeed koncept

06.03.2011
Ekologická auta
Ženeva - Smart Forspeed koncept

mart představil svůj koncept typu roadster s nulovými emisemi. Patří do portfolia elektrických Smartů, v kterém najdeme také skútr nebo kolo. Maximální rychlost Smart Forspeed bude 120 km/h díky motoru v zadní části vozu s výkonem 40 koňských sil a přeplňováním 7 koňských sil.

Unikátní elektrizující vzhled

Podsaditá karoserie s exkluzivním hladkým lakem, integrovanými solárními buňkami na deflektorech vzduchu, které dodávaj elektřinu pro přístrojovou desku a "usměvavá" děrovaná maska chladiče. Šéf designu Mercedes Steffen Kohl řekl, že Forspeed má "unikátní elektrizující vzhled, ale stále se v něm dají rozpoznat črty pro Smart typické."

Jako v motorovém člunu

V interiéru dominuje minimalistický design který evokuje vzhled motorového člunu, s dvěmi velkými budíky pro řidiče a spolujezdce. Uprostřed je připojení pro Smartphone, který muže byt otočen o 90 stupňů k řidiči.

Ostatní interiérové detaily obsahují kožené potahy dveří, kůží olemovaný volant a část přístrojové desky. Přeplňování je umístěno v středové konzoli.

Šéfka automobilky Smart Dr. Annette Winkler řekl, že Forspeed není plánován jako limitována série: "Musíme být ziskoví a tohle by nebyl produktivní model, ale elementy z tohoto konceptu budou použity v budoucích projektech."

ford

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
22
1. 2018
22-25.1.2018 - Veletrh, výstava
Ostrava
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí