zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Soutěž - Můj kousek přírody v kraji pod Blaníkem

06.03.2011
Soutěž - Můj kousek přírody v kraji pod Blaníkem

Soutěž na toto téma pořádá Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník ve spolupráci s Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim a Domem dětí a mládeže Benešov již tradičně k nadcházejícímu Dni Země 2011. Soutěž, která má literární a výtvarnou část, je určena pro žáky a studenty základních a středních škol okresu Benešov.

Literární i výtvarné práce
Pro letošní osmnáctý ročník literární části a dvacátý první ročník výtvarné části soutěže organizátoři zvolili téma "Můj kousek přírody v kraji pod Blaníkem". Svá díla mohou děti za pomoci učitelů zasílat do 4. dubna 2011 do Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim, kde je v dubnu vyhodnotí odborná porota. Autoři nejlepších prací budou odměněni věcnými cenami.

Příroda Podblanicka
Téma letošní soutěže se vztahuje k Podblanicku a jeho přírodě a není to náhoda. V letošním roce totiž Chráněná krajinná oblast Blaník slaví své "narozeniny" - 31. prosince 2011 tomu bude právě 30 let od jejího vyhlášení. Děti mohou zobrazit přírodu tak, jak ji vidí okolo sebe nebo ve svých dílech odstranit její nedostatky a představit ji tak, jak by si přáli, aby vypadala. Mohou také ztvárnit právě ten svůj kousek přírody pod Blaníkem, který jim přirostl k srdci.

Soutěžní práce uvidíte na výstavě
Soutěžní práce budete moci shlédnout v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim. Výstava bude zahájena slavnostní vernisáží v úterý 12. dubna 2011 ve 13,30 hod. a potrvá až do 4. května 2011. Cílem soutěže je propagace ochrany přírody na okrese Benešov a podpora uměleckého projevu dětí.

Bc. Ivana Křížová
AOPK ČR - Správa CHKO Blaník
Vlašimská 8
257 06 Louňovice pod Blaníkem
tel.: 317 852 654
blanik@nature.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí