zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Strážci udělili pokuty za snowkiting na hřebenech Krkonoš

12.03.2011
Ekologická dovolená, cestování
Chráněná území
Strážci udělili pokuty za snowkiting na hřebenech Krkonoš

Strážci Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) pokutovali v sobotu šest vyznavačů snowkitingu. Při tomto sportu se nechávají jezdci na lyžích či snowboardu táhnout speciálními draky. V poslední době se snowkiting rozmáhá na hřebenech Krkonoš, především v okolí Luční boudy. ČTK o tom informoval mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Snowkiteři využívají především pláně mezi Luční a Studniční horou. "Tato oblast leží v první zóně parku, a tudíž tam není možné vstupovat mimo značené cesty," uvedl Drahný. Podle něj je možné najít v nižších partiích Krkonoš volné plochy, kde je možné snowkiting provozovat legálně, například u Brádlerových bud nebo na loukách v okolí Vrchlabí.

Kvůli slunečnému počasí posledních dnů jsou strážci Správy KRNAP stále v terénu. "Když víme, že má být v průběhu víkendu pěkné počasí, tak je skoro jistota, že někteří lyžaři budou chtít jezdit v lavinových karech. Vždy proto musíme výkon strážní služby upravit podle předpovědi počasí. Do klíčových lokalit nasazujeme nejenom profesionální strážce, ale i ostatní pracovníky správy KRNAP, kteří jsou stráží přírody," uvedl ředitel správy Jan Hřebačka.

Strážci Správy KRNAP za poslední dva víkendy řešili 76 přestupků. Ve 46 případech stačila domluva. V 28 případech uložili pokuty, nejčastěji ve výši 1000 korun. Ve dvou případech zahájili správní řízení.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí