zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Krátce - různé

15.03.2011
Obecné
Krátce - různé

Hledáme zájemce na spolujízdu od 20.3. do 25.3. do Francie za stavitelem Tomem Rijvenem
Kdo by chtěl jet již za týden jen na pár dní do Francie na jednu stavbu hexagonu, kterou staví Tom Rijven. Jsme pozvaní na přátelské setkání přímo na stavbě slaměného domku. Naše OS připravuje totiž s Tomem Rijvemen mezinárodní workshop ve Vrbovcích na hranicích Moravy a Slovenska na květen a srpen.
Tedy potřebovali bychom někoho, kdo umí dobře Anglicky, Německy nebo Francouzky...
Pojedeme také přes st. Alban v Německu, kde stojí Bio-solarni-domy. Zde se jen zastavíme. V pátek 25.3. již musíme být zpět v Praze... Odhadujeme náklady na cestu kolem 3tis. Kč na osobu. Spát budeme ve slaměném domku ve vlastním spacáku, tedy ostatní náklady budou minimální.
Petr Skořepa - www.ekovesnice.cz

Proti kůrovci v Národním parku Šumava se bude zasahovat tradičními lesnickými metodami i v dosud bezzásahových zónách parku. Představitelům Sdružení obecních a soukromých lesů (SVOL) to včera na jednání ve Vimperku oznámil ředitel parku Jan Stráský.

Denní teploty by už neměly v březnu klesnout pod deset stupňů Celsia, koncem března se oteplí až na 19 stupňů. Nebe zůstane většinou zatažené, na horách může ještě sněžit. Od dubna pak začnou teploměry atakovat dvacítku a počasí bude typicky aprílové. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou včera zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

Když začala krize, mnozí předpovídali, že "bio" trend bude odsunut na vedlejší kolej. Ale stal se opak. Je to jeden z nejtrvalejších trendů. Proč? Jak už jsem zmiňoval, priority lidí se změnily. A to tak, že utrácejí za věci, které považují za skutečně důležité a mohou pomoci jejich osobnímu rozvoji...

Společnost Dynamo design, specializovaná na branding a design, bude po vítězství ve výběrovém řízení již potřetí v řadě realizovat výroční zprávu společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Z ekologických důvodů se Telefónica O2 rozhodla výroční zprávu za rok 2010 netisknout, ale stejně jako loni nabídnout pouze v interaktivní podobě webových stránek a na CD.

Co projedná vláda ve středu

Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 18/1997 Sb., o mírovém využívání jaderné energie a ionizujícího záření (atomový zákon) a o změně a doplnění některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů a zákon č.634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů
č.j. 124/11
Předkládají: předseda vlády a předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí