zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Budvar začal používat nevratné sudy

23.03.2011
Zpětný odběr
Budvar začal používat nevratné sudy

Budějovický Budvar začal používat nevratné sudy KeyKeg, ve kterých bude dodávat pivo zejména do vzdálených zemí. Jejich zavedení by pivovaru mohlo pomoci posílit pozice v turistických destinacích a v zemích, kde je s vratnými sudy problém. "Pro tuzemský trh se s nimi nepočítá," řekla včera vedoucí oddělení exportních prodejů pivovaru Renata Pánková.

První zkušební dodávku Budvar směřoval do ruského Novosibirsku. Reakce byly podle Pánkové vesměs pozitivní. Nevratné sudy bude pivovar vozit do zemí vzdálených 1000 a více kilometrů, kromě Ruska také například do Číny, Austrálie, na Nový Zéland. Jednocestné sudy se uplatní tam, kde je drahá doprava či komplikovaná distribuce. Výhodné jsou také pro sezonní provozovny v turistických oblastech.

Díky novému nevratnému sudu odpadá zpětná doprava nebo administrativa spojená s vyřizováním záloh. Pro letošní rok by Budvar chtěl v jednocestných sudech prodat minimálně 2500 až 3000 hektolitrů piva.

Sudy KeyKeg od nizozemské firmy jsou o objemu 20 a 30 litrů. Pivo se plní do vnitřního sterilního vaku, který je vyroben ze speciální vícevrstvé fólie. Do vaku se tak nedostanou žádné nežádoucí plyny, které by negativně ovlivnily kvalitu piva. Pivo v něm v původní kvalitě vydrží šest měsíců, stejně jako v nerezovém sudu. Vak chrání další dva obaly. Celý sud je možné po rozebrání recyklovat.

Foto na www.obrazem.ihned.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí