zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Rychlé dobití elektromobilu

24.03.2011
Ekologická auta
Rychlé dobití elektromobilu

Energetická společnost RWE představila na ženevském autosalonu dobíjecí stanici pro elektromobily, která vůz naplní energií do 30 minut. To je zhruba desetkrát rychleji než z běžné zásuvky.

Tato inovace se stane brzy každodenní rutinou všude tam, kde lidé běžně parkují, např. v nákupních centrech nebo v areálech podniků. Běžné stanice dobijí elektromobil za zhruba 5 až 6 hodin. Stanice RWE spojuje technologie nabíjení střídavým proudem s výhodami rychlého nabíjení stejnosměrným proudem. Za odebraný proud pak mohou řidiči zaplatit platební kartou nebo mobilem přes SMS zprávu.

Společnost RWE již v Německu postavila přes 570 nabíjecích bodů pro elektromobily ve více něž stovce měst. Nabíjecí stanice pro elektromobily instaluje RWE také v dalších evropských zemích a letos představí své projekty v oblasti elektromobility také pro ČR.

Energetické firmy v Česku věnují elektromobilitě čím dál větší pozornost. Společnost Pražská energetika nedávno otevřela první tři veřejně přístupné nabíjecí stanice pro elektromobily v Praze. Své projekty v oblasti elektromobility představily již také společnosti ČEZ a E.ON. Vozy na elektrický pohon a ekologická šetrnost v dopravě byly jedním z hlavních témat letošního autosalonu v Ženevě.

Zdroj: Logistika

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí