zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Mezinárodní seminář Města v pohybu - pro efektivnější dopravu

28.03.2011
Doprava
Urbánní ekologie
Mezinárodní seminář Města v pohybu - pro efektivnější dopravu

Ve čtvrtek 7. dubna 2011 pořádá v Praze Nadace Partnerství unikátní mezinárodní seminář Města v pohybu. Zastupitelé měst i obcí, firem a odborné veřejnosti na něm budou mít jedinečnou možnost dozvědět se více informací o Plánech mobility, zelených stezkách Greenways a vytváření veřejných prostor. Seminář pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci se středoevropským konsorciem nadací Environmental Partnership Association a Nadací České spořitelny.

"Na semináři účastníci například dozví více o přínosech Plánů mobility pro obce, regiony i soukromé společnosti, jaký ekonomický přínos mají cyklistické stezky pro město nebo region, jak proměnit "mrtvou" ulici v příjemný veřejný prostor, mohou se také inspirovat existujícími českými příklady a zkušenostmi ze zahraničí," nastínil některé z lákavých nabídek semináře Daniel Mourek z Nadace Partnerství.

Mezi přednášejícími na semináři budou Gilles Boisvert (Francie, zakládající ředitel agentury pro ekomobilitu "Agence Ecomobilite"), Steve Davies (USA, viceprezident organizace Project for Public Spaces, Elena Madison (USA, urbanistka), Juraj Flamik (ČR, Nadace Partnerství, koordinátor zelených stezek Greenways).

Po úspěšné březnové konferenci o veřejných prostorech Public Spaces - Living Places, které se účastnil světoznámý dánský architekt Jan Gehl, tak Nadace Partnerství nabízí další možnost bližšího seznámení se s aktuální problematikou utváření veřejných prostranství.

Více o semináři: http://www.mestavpohybu.cz/program

Více o přednášejících: http://www.mestavpohybu.cz/prednasejici

Konference Public Spaces - Living Places: http://www.publicspaces.cz/

Kontakt:

Daniel Mourek, projektový manažer Nadace Partnerství, 736 747 361, daniel.mourek@nap.cz

Michal Veselý, ředitel rozvoje Nadace Partnerství, 515 903 111, michal.vesely@nap.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí