zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

e-Zpravodaj veletrhu WATENVI 2011 č.4

04.04.2011
Odpady
Voda
Firemní ekologie
e-Zpravodaj veletrhu WATENVI 2011 č.4

24.-26. května 2011 - Výstaviště Brno. To je čas a místo odborného veletrhu Watenvi, věnovaného vodnímu hospodářství a ekologii. Chcete se dozvědět více? Pak je tu elektronický zpravodaj.

Novela zákona o vodách reaguje na vývoj ve vodním hospodářství


Jedním z hlavních témat doprovodného programu bude novela zákona o vodách. Pro oblast vodního hospodářství novela přinesla několik zásadních změn, a to zejména úpravu plánování v oblasti vod, posílení zásobování obyvatelstva pitnou vodou, řešení srážkových vod a zneškodňování odpadních vod.

Klimatické extrémní situace v doprovodném programu WATENVI


Hydrologické a klimatické extrémní situace je téma, které připravuje odbor ochrany vod MŽP ve spolupráci s VÚV T.G.M. Zahrnuje okruhy: Ochrana před povodněmi v ČR, Implementace povodňové směrnice, Financování povodňové ochrany. Představí také výstupy aplikovaného výzkumu VÚV v souvislosti se suchem a ochranou vodních zdrojů.

Praktické ukázky protipovodňových opatření


Tradičně připravuje MŽP a Česká protipovodňová asociace po celou dobu veletrhu praktické ukázky ochrany proti povodním ve venkovní expozici v bazénu před pavilonem Z. Program zahrnuje jedinečnou prezentaci praktických ukázek různých typů protipovodňových opatření doplněnou video-prezentacemi na velkoplošné LED stěně.

Aktuálně o odpadovém hospodářství


Odpadovému hospodářství bude věnován seminář Nové možnosti ve využívání a hodnocení odpadů a celodenní Konference Odpady 2011 a jak dál. Ve spolupráci s MPO ji organizuje Sdružení provozovatelů technologií pro ekologické využívání odpadů v ČR (STEO). Tato akce je zaměřena na informování veřejnosti o významu energetického využívání odpadů.

Zajistěte si ubytování za dobré ceny


Pořadatelé veletrhu WATENVI ve spolupráci s poskytovateli ubytování, připravili pro vystavovatele veletrhu WATENVI nabídku cenově výhodného ubytování v blízkém okolí brněnského výstaviště.

Kontakt:
Veletrhy Brno, a.s., Výstaviště 1, 647 00 Brno
Jana Tyrichová
manažer PR a reklamy
tel.: +420-541 152 890
fax: +420-541 152 889
watenvi@bvv.cz
www.bvv.cz

Další zprávy z veletrhu najdete tady, tady a tady.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí