zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

ÚOHS našel chyby v tendru na údržbu zeleně a údržbu Prahy 5

08.04.2011
Šlendryján
Urbánní ekologie
ÚOHS našel chyby v tendru na údržbu zeleně a údržbu Prahy 5

Antimonopolní úřad našel chyby v tendru na údržbu zeleně a úklidové práce na území Prahy 5. Zrušil zadávací řízení. ČTK to zjistila z webu Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Odhadovaná hodnota veřejné zakázky činí 280 milionů korun.

Praha 5 zveřejnila podmínky výběrového řízení v polovině loňského roku. Asi za měsíc je ale podstatně zmírnila, a to zejména v oblasti prokázání splnění kvalifikačních předpokladů. O této skutečnosti se ale dozvěděly pouze firmy, které si vyzvedly zadávací dokumentaci, a které zadavatel se změnou dopisem seznámil.
Postup diskriminoval další případné uchazeče, pro které mohly být zmírněné požadavky zadavatele rozhodujícím momentem pro podání nabídky. "Zjištěné skutečnosti mohly podstatně ovlivnit výběr nejvhodnější nabídky," uvedl v rozhodnutí, které je už pravomocné, místopředseda ÚOHS Kamil Rudolecký.

Městská část Praha 5 tendr vypsala v polovině loňského roku. Výběrové řízení u antimonopolního úřadu napadli celkem tři uchazeči: AVE CZ odpadové hospodářství, pražská firma Jena a sdružení firem TOMPEX a Komwag.

Praha pět musela zadání zakázky zrušit, vypsat ji může znovu. S vybranou firmou chce podepsat rámcové smlouvy na základě níž budou zadavatele zadávány jednotlivé veřejné zakázky k provádění údržby zeleně a úklidové práce na komunikacích (chodnících) na území městské části Prahy 5.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí