zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekologičtí zemědělci hledají na veletrhu cesty k fungujícímu řetězci producent - zpracovatel - zákazník

10.04.2011
Zemědělství
Ekologičtí zemědělci hledají na veletrhu cesty k fungujícímu řetězci producent - zpracovatel - zákazník

PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců prezentuje v těchto dnech svou činnost na veletrhu Biostyl na pražském výstavišti. Návštěvníky veletrhu ke stánku PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců lákají jeho členové, zástupci bioprodejen. Velký zájem je jak o biopečivo, tak biokosmetiku i biooleje a další bioprodukty, jež zde prezentují. Stranou pozornosti však nezůstaly ani odborné či populárně naučné publikace, které díky PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců vyšly.

"Snažíme se, aby čeští bioproducenti nabídli dostatečně široký sortiment produktů. Právě dnes, v době, kdy se výrazně zvyšuje o bioprodukci zájem ze strany zákazníků, je velmi důležité, aby řetězec -zpracovatel, prodejce, zákazník fungoval. Klíčové je to především pro čerstvé biopotraviny. Jako ukázkový příklad může sloužit na veletrhu představená aktivita člena PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, pražské společnosti Biotop, která na trh dodává například sendviče v kvalitě bio. Na finálním produktu se podílejí jak ekologičtí zemědělci produkující zeleninu, tak producenti sýrů a uzenin i pekárna," vysvětlil Milan Kouřil z PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Na veletrhu Biostyl 2011 zástupci PRO- BIO Svazu ekologických zemědělců poprvé široké veřejnosti představili návrhy nového loga. Nad čtyřmi variantami nového loga se rozběhla široká diskuze. Hlasování probíhá vhozením symbolu svazu, biohrášku, do jedné z hlasovacích nádob. Návštěvníci veletrhu budou moci hlasovat o novém logu PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců až do neděle. Veletrh Biostyl 2011 končí 10. dubna 2011 v 18 hodin.

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
7
2. 2018
7-8.2.2018 - Seminář, školení
Praha
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
18
4. 2018
18-19.4.2018 - Seminář, školení
Praha
25
4. 2018
25.4.2018 - Přednáška, diskuse
Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí