zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vzdělávání v ekologii - nejen o prázdninách

19.04.2011
Ekologické vzdělání a výchova
Vzdělávání v ekologii - nejen o prázdninách

Program celoživotního vzdělávání


Trendem je také posilování života komunity. Proto nepřekvapí třeba workshopy ve Finsku o tom, jakou roli může sehrávat knihovna v moderní komunitě sousedů. Nebo to, jak může vypadat "zodpovědné cestování", kdy se bere ohled na životní prostředí a trvale udržitelný rozvoj...

Vůbec ochrana přírody a přírodní stavění jsou stále populárnější. V srpnu se zájemci mohou setkat v Estonsku a seznámit se se zásadami ekologického stavebnictví, kdy se používají jen přírodní materiály. Tento princip stavění se nazývá Permaculture.

Podrobné informace naleznete na www.naep.cz

Zelený byznys i vykopávky


Většina vysokých škol pořádá v létě semináře pro studenty i veřejnost. V nabídce je studium jazyků, třetího světa nebo ekologického byznysu.

Brněnská univerzita však má v nabídce letních škol více, třeba i archeologickou. Jedna letní akademie je zaměřena třeba na problematiku "zeleného" byznysu a ochrany životního prostředí a je zdarma.
"Jedná se o výuku odborníků z praxe, což si studenti pochvalují," říká Petra Oršáková z pořadatelské Masarykovy univerzity.

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci v srpnu pořádá už čtrnáctý ročník Letní školy rozvojové spolupráce. Účastníci se seznámí s problémy a životem v rozvojových zemích. "Zájem převyšuje naše možnosti, takže na část lidí se nedostane," říká Pavel Nováček z Univerzity Palackého. Přihlášení stojí 400 Kč.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí