zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Duo nových Nokian vzorků pro zimu

22.04.2011
Ekologická auta
Duo nových Nokian vzorků pro zimu

Výrobce Nokian Tyres je jedním z klíčových celosvětových odborníků na zimní pneumatiky. Vlastní produkty testuje v drsných podmínkách Finska, aby tak zaručil vysokou kvalitu a bezkonkurenční bezpečnost.

Pro rok 2011 firma připravila nové ekologické pneumatiky Nokian WR D3 a WR A3. Navržené dva odlišné dezény reagují na rozmanité potřeby různých typů vozidel, jízdních stylů a proměnlivého počasí, typického i pro Česko. Špičkových výkonů "zelené" pneumatiky je dosaženo využitím nanotechnologických postupů, nových materiálů (např. řepkový olej) a moderní výrobní technologie. Tou je právě stavba pneumatiky založená na nanobázi, redukující škodlivý vznik tepla, čímž se zároveň snižuje i valivý odpor pneumatiky.

Důkazem mohou dále posloužit takové vlastnosti jako prvotřídní záběr, přesnost řízení či dobře odváděný rozbředlý sníh a voda, chránící proti vzniku aquaplaningu (pomocí šikmých drážek předního okraje dezénových bloků). Zaujmou i stabilní lamelový systém (Stable-Sipe-System), technologie bočnic s tichým efektem Silent Sidewall, jízdní komfort zase zvyšuje ukazatel zimní bezpečnosti. Vše se pak odráží v úspoře paliva a ohleduplnosti vůči životnímu prostředí.

Pneumatiky Nokian WR D3 jsou určeny hlavně pro ekonomickou jízdu, Nokian WR A3 zase pro sportovní jezdce. Oba typy ale řidičům unisono vzkazují: Zapomeňte na předpověď počasí. V Česku pro vás budeme k dostání od podzimu 2011.

Zdroj: Technik

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí