zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zlatou medaili Watenvi obdrželo čerpadlo DDA od firmy Grundfos

30.05.2011
Voda
Zlatou medaili Watenvi obdrželo čerpadlo DDA od firmy Grundfos

Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil v rámci Mezinárodního vodohospodářského a ekologického veletrhu WATENVI v Rotundě pavilonu A, byla předána Zlatá medaile Watenvi, kterou získal exponát Membránové dávkovací čerpadlo DDA od firmy Grundfos Holding. Cenu převzal generální ředitel společnosti Grundfos Petr Jelínek

Digitální čerpadlo DDA FCM představuje inovaci v pohonu membrány pomocí krokového motoru elektronicky řízenými otáčkami, což přináší přesné a rovnoměrné dávkování v širokém výkonovém rozsahu v poměru 1:3000. Současně zajišťuje prostřednictvím sledování tlaku v dávkovací hlavě a polohy pracovní membrány i nepřetržitou kontrolu procesu dávkování s diagnostikou poruchových stavů a jejich záznamem. Navíc je možné nepřetržitě měřit skutečný dávkovací výkon a ten posílat výstupním signálem 4-20 mA pro další zpracování. Celkem osm nových patentovaných technických řešení přináší modularitu pro instalaci, jednoduchost pro obsluhu a inteligenci pro řízení a kontrolu vlastního procesu dávkování. Toto digitální dávkovací čerpadlo splňuje požadavky pro nejnáročnější dávkovací aplikace jak z hlediska řízení a zpětné kontroly, tak z hlediska materiálové odolnosti vůči fyzikálně-chemickým vlastnostem dávkovaných médií.

Výrobcem vítězného exponátu je Grundfos Holding A/S a vystavovatelem Grundfos, s.r.o.
Hodnocení komise: Dávkovací čerpadlo je použitelné pro pitnou i odpadní vodu, a zajišťuje kontinuální kontrolu dávkování provozních chemikálií s diagnostikou poruchových stavů.
Toto čerpadlo splňuje požadavky pro nejnáročnější dávkovací aplikace jak z hlediska řízení a zpětné kontroly, tak z hlediska materiálové odolnosti vůči fyzikálně-chemickým vlastnostem dávkovaných médií.

Zdroj. Tiskové středisko BVV

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí