zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Slavnostní otevření vodní cesty České Budějovice - Hluboká nad Vltavou

05.06.2011
Ekologická dovolená, cestování
Vodní cesty
Slavnostní otevření vodní cesty České Budějovice - Hluboká nad Vltavou

V sobotu 11. 6. 2011 se uskuteční v Českém Vrbném slavnostní otevření úseku Vltavské vodní cesty České Budějovice - Hluboká nad Vltavou.

Akce se koná pod záštitou statutárního města České Budějovice a města Hluboká nad Vltavou za výrazné podpory hlavních partnerů Metrostav, Hochtief a SMP CZ. Probíhat bude od 12 do 23 hodin v areálu Vodáckého centra Lídy Polesné, Povodí Vltavy a ochranného přístavu v Českém Vrbném.

Od 12 do 19 hodin na Vás v okolí přístavu a vodáckého kanálu bude čekat bohatý program pro děti i dospělé. Kromě zábavy budete mít možnost získat i zajímavé informace o zařízeních vodní cesty. Návštěvníci si budou moci prohlédnout ochranný přístav či plavební komoru. V doprovodu odborníků z Ředitelství vodních cest ČR budou seznámeni s celým cyklem proplavení. Pokaždé v celou hodinu pak bude předvedeno fungování unikátního sklopného mostu na vjezdu do ochranného přístavu.

Ve 13 hodin proběhne slavnostní otevření nové vodní cesty za účasti zástupců Ministerstva dopravy, statutárního města České Budějovice a města Hluboká nad Vltavou, investora a dodavatelů.

Od 14. hodiny doplní program malý rockový festival, který Vás bude bavit až do nočních hodin.

Vedle hudební, filmové či divadelní produkce program obohatí např. hasiči, vodní záchranná služba či městská policie. Ta mimo jiné představí práci psovodů a bude cyklistům nabízet očipování jejich kol zdarma. Připraveny jsou také různé atrakce a soutěže pro děti.

Více na www.vltavaopen.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí