zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ministr Tomáš Chalupa podepsal v Ostravě se zástupci kraje deklaraci pro zlepšení kvality ovzduší

07.06.2011
Ovzduší
Urbánní ekologie
Ministr Tomáš Chalupa podepsal v Ostravě se zástupci kraje deklaraci pro zlepšení kvality ovzduší

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa navštívil Ostravu. Se zástupci Moravskoslezského kraje podepsal Společnou deklaraci pro zlepšení kvality ovzduší.

"Tato deklarace je součástí Akčního plánu - souboru opatření pro zlepšení stavu ovzduší v Moravskoslezském kraji, který jsme v Ostravě představili na začátku dubna," řekl ministr. "Obyvatelé zdejšího regionu jsou zhoršenou kvalitou ovzduší postiženi dlouhodobě. A tato deklarace je dalším krokem v komplexním řešení celého problému, které jsme si stanovili za cíl," dodal. Ministr také připomněl, že kromě velkých původců škodlivin se na špatné situaci podílí také domácnosti a doprava.

Minimalizovat znečištění v Moravskoslezském kraji se snaží všechna zákonná opatření a místní vyhlášky. Ke zlepšení ovzduší slouží také dobrovolné dohody, grantové a evropské programy nebo kompenzační opatření.

Deklarace chce proto navíc rozšířit Operační program Životní prostředí o alternativní dopravu, dále nastínit změny pravidel pro čerpání peněz z evropských i národních zdrojů, snížit emisní zátěž, kterou způsobují lokální topeniště, podpořit vědu, výzkum a osvětu a vytvořit dílčí akční plány.

Účastníci deklarace přislíbili, že k tomu využijí všechny dostupné legislativní zdroje a budou více pracovat na vzájemné informovanosti.

Spolecna deklarace (PDF, 79 kB )

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí