zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Zelená úsporám: osm tisíc žadatelů dostane peníze během léta, další tisíce žadatelů dostávají schválené smlouvy

09.06.2011
Dotace
Zelená úsporám: osm tisíc žadatelů dostane peníze během léta, další tisíce žadatelů dostávají schválené smlouvy

Státní fond životního prostředí ČR vyplatí během následujících tří měsíců peníze více než osmi tisícům žadatelů. Jde o ty, jejichž žádosti prošly dubnovou Radou fondu a minulý týden je schválili v rámci celého procesu i kupci emisních kreditů. Tito lidé již své projekty realizovali.

Dalších 16 tisíc žádostí v rámci schválení stejnou Radou fondu je před realizací a SFŽP všem žadatelům rozesílá schválené smlouvy - během uplynulého týdne bylo rozesláno 3,5 tisíce takových smluv. Celkem je tak již v programu zadministrováno přes 61 tisíc žádostí, z nichž je v tuto chvíli proplacena již polovina.

"Se současným stavem programu Zelená úsporám jsem velmi spokojen, zejména s ohledem na to, jaký stav v programu panoval v prvních měsících letošního roku. Jsem rád, že přes 61 tisíc žadatelů, kteří předložili své projekty v pořádku, jsou již řádně a bez prodlení administrováni. Také se s nimi na rozdíl od minulosti pravidelně komunikuje a těm, co již své projekty zrealizovali, jsou průběžně posílány peníze na jejich účty. Za uplynulý měsíc to byla více než miliarda korun a od začátku tohoto roku více než 3,3 miliardy," uvádí Tomáš Chalupa, ministr životního prostředí.

Za první dva roky programu Zelená úsporám 2009 - 2010 byly vyplaceny dotace ve výši 2 miliardy korun, letos je to za pět měsíců již 3,3 miliardy. V rámci Programu Zelená úsporám tak byla již 31 tisícům žadatelům proplacena částka v celkové výši přibližně 5,3 miliardy korun.

Na poslední Radě fondu, která zasedala 28. dubna 2011, bylo projednáno téměř 25.000 žádostí a minulý týden byl celý proces schvalování završen souhlasem kupců. Z uvedeného počtu je 8 323 žádostí již po realizaci a těmto žadatelům SFŽP posílá smlouvy. Poté co dodají zpět smlouvu podepsanou, začíná vyplácení peněz. K výplatám dochází maximálně do 90 dnů od doručení dokumentů na Fond.

Kontakty:

Lenka Brandtová, tisková mluvčí SFŽP ČR

Tel.: 267 994 500, Mobil: 606 709 954, E-mail: lenka.brandtova@sfzp.cz

www.sfzp.cz, www.zelenausporam.cz

Michaela Jendeková, tiskové oddělení MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí