zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Obyvatelé Boru se obávají evakuace kvůli požáru pneumatik

08.06.2011
Odpady
Havárie
Pojištění environmentálních rizik
Obyvatelé Boru se obávají evakuace kvůli požáru pneumatik

Ani více než dva dny po vypuknutí rozsáhlého požáru skládky pneumatik v Boru u Skutče není oheň zcela uhašen. Místní obyvatelé se obávají, že při změně směru větru by museli opustit své domovy, aby nebyli vystaveni kouři, řekl ČTK starosta Vlaďko Beneš. Podle meteorologů by taková situace mohla dnes večer nastat.
"Autobus k okamžité evakuaci do evakuačního střediska je připraven pro všech 180 obyvatel," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Lidé by se v nutném případě měli přemístit do školy a školky v blízké Proseč. "Nikdo z toho nemá radost, snad na to nedojde. Kdyby přišlo těch 40 milimetrů srážek, které hlásí, také by to pomohlo," řekl Beneš.

Oheň vypukl v pondělí odpoledne, na místě zasahovalo 19 hasičských sborů. Původní skládka sahala do výšky sedmi metrů a měla délku 150 a šířku 60 metrů. Hustý dým z požáru byl vidět desítky kilometrů daleko. Zraněn nikdo nebyl, škoda byla předběžně vyčíslena na pět milionů korun. Oheň zřejmě způsobili dělníci, kteří na blízké budově spravovali střechu. Jiskra z autogenu spadla na hořlavý materiál, a i když se plameny snažili uhasit, rozšířily se na skládku pneumatik.

Hasičům se během úterka podařilo část hořlavého materiálu mezi objekty odstranit, na místě pracuje také hasičský Záchranný útvar v Hlučíně. Hořící skládka je ze dvou stran rozebírána a dohašována. Do Boru byl přivolán také speciálně upravený stroj na rozebírání skládek, takzvaný kompaktor.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí