zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Novinky Velké výzvy

03.07.2011
Obecné
Novinky Velké výzvy

LÉTO
Velká výzva na Rock for People

Hned první zastávkou letního festivalového turné Velké výzvy bude největší český festival Rock for People. Hnutí DUHA přiveze na festival svůj Kinostan s pořádnou dávkou zajímavých (a nejen ekologických) snímků. Pro letošní rok jsme pro vás připravili taky několik výrazných novinek - partnerem Kinostanu se stal filmový festival Jeden svět v rámci programu Promítej i ty. Můžete se těšit na unikátní předpremiéru filmu "Rajče On The Road". Festival se koná od 2. do 5. července 2011 v Hradci Králové na letišti Věkoše. Více na webu.

EVROPA
Zelené zákony klíčí

Zákony, které rozhýbou rozvoj moderní čisté ekonomiky, rostou v Evropě jako houby po dešti. Ve Velké Británii se na takovém zákoně shodla vláda i opoziční strany, odbory i Konfederace britského průmyslu. Obdobnou legislativu už diskutují vlády nebo parlamenty v Belgii, Dánsku, Irsku, Finsku, Maďarsku či ve Slovinsku nebo na Maltě. Další informace o zahraničních zákonech zde.

OHLÉDNUTÍ
Kampa zažila festival Hnutí DUHA

Skoro deset tisíc lidí přišlo v na začátku června podpořit Hnutí DUHA na festival zeleného života na pražské Kampě. Přilákaly je špičkové hudební skupiny, divadlo pro děti, farmářský trh a zelené vychytávky pro každodenní život. Nechyběl šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka s rodinou, hudebníci jako David Koller či Mário Bihári a další. Fotogalerie z festivalu zde.

JDOU DO TOHO
Lidé, nevládky, firmy, osobnosti

Iniciativu Velka výzva podporují české humanitární a rozvojové organizace jako je Člověk v tísni, Charita ČR, ADRA a desítky dalších. Zákon o snižovaní emisí chtějí české ekologické organizace. Velkou výzvu podporuje padesátka firem a pětadvacet českých osobnosti v čele s Václavem Havlem. Své poslance a poslankyně už k přijetí zákona vyzvalo již téměř 16 000 lidí. Děkujeme.

Co můžete udělat Vy?

* Přidejte se a přesvědčujte politiky o výhodách moderních zelených řešeních s námi. Bude Vás to stát jen chvíli Vašeho času a opravdu to pomůže. Napište dopis poslanci či poslankyni.
* Informujte o iniciativě své přátele a známé. Ať se připojí také.
* Napište si o propagační materiály Velké výzvy zdarma a distribuujte je ve svém okolí nebo si objednejte putovní výstavu a domluvte umístění ve škole, kavárně, knihovně, kině...
* Objednejte si v internetovém obchodě ekologicky šetrné tričko či tašku Velké výzvy a podpořte práci Hnutí DUHA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o.
17
1. 2018
17-18.1.2018 - Seminář, školení
Praha
18
1. 2018
18.1.2018 - Konference
Praha
19
1. 2018
19-21.1.2018 - Seminář, školení
Praha 6
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí