zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Čerstvá mrkev za starý elektrospotřebič? Poslední příležitost v sobotu na Kulaťáku!

01.07.2011
Biopotraviny
Zpětný odběr
Čerstvá mrkev za starý elektrospotřebič? Poslední příležitost v sobotu na Kulaťáku!

Naposledy tuto sobotu budou moci lidé naposledy vyměnit svůj vysloužilý elektrospotřebič za svazek čerstvé mrkve. Poté co ELEKTROWIN během uplynulých čtyř sobot navštívil 4 farmářské trhy a vysbíral přes 8 velkých sběrných košů starých elektrozařízení, zavítá na svou "poslední štaci". Tou se stane farmářský trh na pražském Kulaťáku, tedy na Vítězném náměstí. Směnit vysloužilý spotřebič za svazek čerstvé mrkve budou mít návštěvníci trhů již tradičně od 8.00 do 14.00 hodin.

"Zájem o tuto akci předčil naše očekávání a sběr měl stoupající tendenci. Zatímco předminulý víkend se nám podařilo během 6 hodin vysbírat 2 velké sběrné koše, minulou sobotu na Kubáni to už byly tři," uvádí Roman Tvrzník, generální ředitel neziskové společnosti ELEKTROWIN. Co lidé nejčastěji odevzdávají?
"Podle obsahu jednotlivých košů mají lidé doma ve skříních skutečné poklady. V koších často končily historické holicí strojky, toustovače, ale výjimkou nebyly ani vysavače z 90. let a moderní mixéry," dodává Roman Tvrzník.
Sběrné koše a informační stánek kolektivního systému ELEKTROWIN se mezi lidmi těší velké oblibě. Pro mnoho lidí je to jedna z nejpohodlnějších cest, jak se zbavit "vysloužilců".
ELEKTROWIN a.s., je největším kolektivním systémem zaměřeným na zpětný odběr vysloužilých elektrospotřebičů v České republice. Od svého založení v roce 2005 již zrecykloval více než 100 000 tun vyřazených elektrospotřebičů. Společnost zajišťuje sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu.
Zaměřuje se na chladící zařízení, velké a malé elektrospotřebiče, elektrické a elektronické nástroje. Společnost je nezisková, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých domácích spotřebičů. Sběrnou síť tvoří více než 800 sběrných dvorů ve více než 600 městech a obcích, skoro 2500 provozoven posledních prodejců a mobilní svozy ve více než 4000 obcích.
Pro více informací, prosím kontaktujte:

Taťána Pokorná
Email: tpokorna@elektrowin.cz
Tel.: 731 492 677

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí