zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Publikace Aplikace modelů v oblasti životního prostředí

11.07.2011
Obecné
Publikace Aplikace modelů v oblasti životního prostředí

CENIA, česká informační agentura životního prostředí vydala publikaci "Aplikace modelů v oblasti životního prostředí", která představuje jeden z výstupů právě ukončeného projektu výzkumu a vývoje vedeného CENIA za podpory Ministerstva životního prostředí.

Cílem publikace je poskytnout obraz současného stavu modelování v hlavních oblastech životního prostředí, tj. v oblasti ochrany ovzduší a klimatu, vody a vodního hospodářství, půdy a zemědělství a také v oblasti odpadového hospodářství. Publikace se rovněž zaměřuje na problematiku modelování obecně - zabývá se obecnými zásadami užívání matematických modelů a dalších výpočetních nástrojů na podporu rozhodování při ochraně životního prostředí. S tím je spojen i návrh "dobré modelovací praxe", tj. zásad, jejichž uplatnění se předpokládá při užívání matematických modelů. Tyto zásady stanovují podmínky a pravidla, která určují způsob práce s modely a interpretaci výsledků s pomocí modelů dosažených, a to v rámci podmínek České republiky.

V rámci každé kapitoly týkající se sledované oblasti životního prostředí se autoři zaměřují na klasifikaci a metodické zázemí modelů či modelovacích technik, včetně přehledu jejich praktického využití v zahraničí a zejména v České republice, kdy jsou uvedeny modely nejen převzaté ze zahraničí ale i vytvořené v tuzemsku.

Publikace je určena pro odborné pracovníky resortu životního prostředí, odbornou veřejnost, univerzitní pracoviště a další zájemce o využívání komplexních modelů v oblasti životního prostředí.

Publikaci lze zdarma objednat na adrese info@cenia.cz.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí