zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Josef Košař z Ekofarmy Lukov získal ocenění pro nejlepšího ekologického zemědělce

12.07.2011
Biopotraviny
Josef Košař z Ekofarmy Lukov získal ocenění pro nejlepšího ekologického zemědělce

Cenu nejlepšího ekologického farmáře PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců roku 2011 získal Josef Košař z Ekofarmy Lukov. Ocenění převzal na slavnostním večeru u příležitosti konání Bioakademie 2011, letní konference ekologického zemědělství, v Lednici na Moravě.

Josef Košař provozuje rodinné zahradnictví v Lukově na Zlínsku. Zaměřuje se na pěstování širokého sortimentu zeleniny a bylin. Všechnu zeleninu pěstují Košařovi na venkovních záhonech bez použití jakýchkoliv, byť i povolených, ochranných prostředků. S výpěstky v biokvalitě z Ekofarmy Lukov se v sezóně setkávají kupující především ve Zlíně na tržišti Pod kaštany, nově však od roku 2011 i v jiných moravských městech. Zákazníkům, kteří upřednostňují nákup čerstvé zeleniny přímo ze dvora, což je také čím dál populárnější, Ekofarma Lukov rovněž po předchozí telefonické domluvě vychází vstříc. Zájem o jejich produkty neustále roste.

"Josef Košař si ocenění rozhodně zaslouží. Je to skutečně jedinečný farmář, kterého si všichni, kteří se s ním kdy setkali, musí rozhodně velice vážit. Ekologicky hospodařící zemědělce jsme hodnotili z mnoha kritérií, např. zda mají produkci na farmě, zajištěný odbyt - ideálně v regionu, kladný ekonomický výsledek, pozitivní vliv na životní prostředí, nabídku agroturistiky nebo exkurzí atd. Jsme rádi, že svaz PRO-BIO má takové členy," uvedla Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců.

Ocenění PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců pro nejlepšího člena se bude udělovat, počínaje rokem 2011, každoročně. Navíc již od 1. července veřejnost může navrhovat nominace na ocenění nejlepší bioprodejny PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců. Více informací na www.pro-bio.cz.

Za PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců Sylva Horáková

Další informace poskytne Milan Kouřil, hlavní koordinátor Bioakademie (tel.: 724 395 536, milan.kouril@pro-bio.cz), nebo Kateřina Nesrstová, manažerka PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců (tel.: 583 216 609, pro-bio@pro-bio.cz).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí