zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Broumov reprezentuje ČR v prestižní mezinárodní soutěži

14.07.2011
Urbánní ekologie
Broumov reprezentuje ČR v prestižní mezinárodní soutěži

Město Broumov, současného držitele titulu Město stromů, v pátek 15. června navštíví komise uznávané celoevropské soutěže Entente Florale Europe (Evropská kvetoucí sídla). Porotci z dvanácti evropských zemí budou hodnotit kvalitu života v Broumově ze tří hlavních hledisek - okrasné zahradnictví, péče o životní prostředí a cestovní ruch. Účast Broumova v mezinárodním klání organizuje Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s. ve spolupráci s Nadací Partnerství.
Odborná komise společně se zástupci Broumova v dopoledních a odpoledních hodinách navštíví vybrané části města - například zdejší klášter, historické centrum nebo nově vybudované parky. Při hodnocení se porota soustředí především na kvalitu a údržbu budov a parků, prostředí ulic a jejich vybavení, čistotu a pořádek ve městě, ohled na krajinu a ekologické aktivity města, ale také na turistické informace a rozvoj cestovního ruchu.
Cílem mezinárodní soutěže Entente Florale Europe je propagovat zdravé prostředí evropských sídel a to zejména s důrazem na rozvoj zeleně. "Chceme povzbudit představitele obcí, aby zlepšovali kvalitu života ve městech a vesnicích a zároveň vytvářeli podmínky pro turistický ruch a rozvoj ohleduplný k životnímu prostředí," uvádí Dana Štechová ze Společnosti pro zahradní a krajinářskou tvorbu, o.s.
"Přednostní právo zúčastnit se Entente Florale Europe získal Broumov díky svému vítězství v celostátní soutěži Město stromů," vysvětluje Hana Zuchnická z Nadace Partnerství, která soutěž pořádá již od roku 2006 ve spolupráci s městem Strakonice. V současné době v Broumově díky soutěži Město stromů probíhá jednoroční osvětová kampaň inspirovaná stromy a přírodou. "Chráníme dobré, tak zní firemní motto společnosti Tetra Pak. Dbáme nejen o kvalitu potravin v našich obalech, ale také podporujeme ochranu životního prostředí. Zaměření ekologické soutěže Město stromů tedy naprosto odpovídá naší filozofii," dodává Hana Zmítková ze společnosti Tetra Pak, která kampaň finančně podpořila.
Odkazy: www.stromzivota.cz/mestostromu, http://www.szkt.cz/entente-florale-europe/index.php, http://www.entente-florale.eu/

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
25
11. 2020
25.11.2020 - Seminář, školení
hotel Olympik, sál Olymp, Praha
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí