zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Stovka odborníků diskutovala na MPO o zeleném průmyslu

01.07.2011
Firemní ekologie
Stovka odborníků diskutovala na MPO o zeleném průmyslu

Zhruba stovka expertů na zelené příležitosti ze střední Evropy ve středu na Ministerstvu průmyslu a obchodu hledala odpovědi na otázky spojené se zeleným rozvojem ekonomiky, průmyslu a měst. Konferenci věnovanou "Green Industry" zahajoval náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa; záštitu nad akcí převzal ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek.
"Přechod k environmentálním technologiím nabízí celou řadu příležitostí. Pro české firmy se otevírají nové příležitosti prodeje inovativních technologií do zemí, které řeší efektivitu i šetrnost svého průmyslu k životnímu prostředí. Inovace, posilování konkurenceschopnosti a zelený růst patří k sobě," řekl Martin Tlapa, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro EU a mezinárodní konkurenceschopnost.
Ministerstvo průmyslu obchodu například v současné době v návaznosti na aktuální pravidla Evropské unie pracuje na nových pravidlech pro energetickou účinnost budov. Ty by měly zaručit, že se v ČR budou také stavět budovy s minimálními požadavky na energii pro svůj provoz. Výpočty ukazují na možnost úspor v řádech desítek miliard korun. Takto získané energetické úspory pomohou významně snížit celkovou energetickou náročnost českého hospodářství - cíl celé Evropské unie je omezení spotřeby až o 20 procent.
Konference Going Green 2011 se zaměřuje na regiony střední a také východní Evropy. Letos se konal její už druhý ročník. Mezi zhruba stovkou návštěvníků konference byli představitelé státní správy a samosprávy, vědci i podnikatelé.
Zdroj: MPO

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
21
7. 2017
21-22.7.2017 - Přednáška, diskuse
Praha 6, FTVS UK a Divoká Šárka
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí