zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hasiči stále likvidují požár skládky na Chomutovsku

18.07.2011
Odpady
Havárie
Hasiči stále likvidují požár skládky na Chomutovsku

Hasiči dnes budou nejspíše celý den zasahovat u požáru skládky ve Vysoké Peci na Chomutovsku, která hoří od nedělního odpoledne. Mluvčí hasičů Milan Rudolf dnes ČTK řekl, že požár na ploše 50 krát 70 metrů se hasičům již v neděli večer podařilo lokalizovat, nyní ho jen dohašují, protože skládka prohořela do veliké hloubky. Jak dlouho hasiči na místě zůstanou, podle něho závisí na vývoji situace.

Podle Rudolfa na místě zasahuje i jednotka z Litoměřic, která má k dispozici čerpadlo v výkonu 11.000 litrů vody za minutu. Hasičů kolem místa požáru instalovali stanoviště s proudnicemi, které není nutné neustále obsluhovat, a s jejich pomocí místo požáru prolévají.

Požár podle hasičů neohrozil zdraví lidé ani životní prostředí. Kouř z ohně v neděli směřoval mimo obydlené oblasti. Z místa požárů prý neuniká ani voda, kterou se nyní hasiči čerpají.

Příčinu požáru hasiči stále neznají. Vyšetřovatelé ji budou noci určit až v okamžiku, kdy bude požár zlikvidovaný a dostanou se na místo. Místní skládka nehoří poprvé, například v květnu zde hasiči zasahovali dvakrát.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí