zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Meteorologové opět prodloužili výstrahu na záplavy

22.07.2011
Povodně
Meteorologové opět prodloužili výstrahu na záplavy

Praha - Meteorologové dnes opět prodloužili výstrahu, v níž varují před povodněmi. V Libereckém, Královéhradeckém a Olomouckém kraji potrvá povodňové nebezpečí do sobotních 10:00, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Hladiny některých rozvodněných řek dosáhnou nejvýše dnes odpoledne, další pak v noci. V ČR intenzivně prší od středy.

Na severu a severovýchodě Čech pokračují trvalé srážky. V odpoledních a večerních hodinách by ale měl déšť ustávat. Naprší ještě v průměru 10 až 25 milimetrů srážek.

Povodňové ohrožení vyhlášené na Smědé a horním toku Jizery potrvá podle ČHMÚ do nočních hodin. Teprve pak začnou toky kulminovat. Divoká Orlice a Dědina poklesne pod třetí stupeň povodňové aktivity zřejmě už v odpoledních hodinách. Odtékající voda ale rozvodní dolní a střední toky v povodí řeky Orlice. Dosáhnou prvních nebo druhých stupňů. V povodí Metuje hydrologové očekávají vyhlášení pohotovosti. Podobně na tom budou řeky Stěnava a Odra.

Také hladina horního toku Moravy až k Olomouci se uklidní v průběhu odpoledne, na středním a dolním toku bude ale vzestup pokračovat do nočních hodin. Morava opět dosáhne stupně ohrožení, informoval ČHMÚ

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí