zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Exkluzivní vila z ekologického betonu

26.07.2011
Energie
Ekologické stavění, bydlení
Vytápění, zateplení
Exkluzivní vila z ekologického betonu

V poslední době začíná beton v Čechách zaznamenávat znovuzrození a využití pohledového betonu je designová lahůdka. Přesto je beton u nás vnímán poněkud neekologicky.

V zahraničí je ovšem tento materiál naprosto běžnou a atraktivní variantou. Podívejte se, jak se bydlí v Mexiku, v exkluzivní betonové vile, která je vyrobena s důrazem na ekologii.

Firma CEMEX na stavbu domu "Bridge House" dodala své materiály, které se vyznačují tím, že jejich výroba je prováděna s vysokým důrazem na co nejmenší uhlíkovou stopu. Proto výroba betonů CEMEX, je na českém trhu ta nejekologičtější.
Bridge House leží na parcele klesající směrem do rokle a díky svým funkcionalistickým tvarům umožňuje okolní vegetaci "prorůst" až do interiéru. Dům je naaranžovaný na dvou mramorových deskách, které poskytují soukromí, betonové a skleněné kvádry naopak vytyčují sociální část a umožňují transparentnost, která dovoluje naprostou integraci okolního prostředí. Do domu se dostanete přes úzký most, po kterém přijdete do sociální části, odkud můžete sestoupit po dřevěných schodech do soukromého prostoru.
Casa del Puente / Bridge House, 3. místo v kategorii Bydlení
XVII. Cemex Building Award
Lokace: Mexico City, Mexiko
Užitná plocha: 640 m2
Zástupce projektu: Yuri Zagorin Alazraki
Stavitel: Fernando Reynoso Monroy
Architektonický projekt: Yuri Zagorin Alazraki
Konstrukční řešení: Humberto Girón
Fotografie: Alberto Moreno, Max Caballero

Autor: Jiří Kout

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí